Ohlasy čtenářů

 

Vážení čtenáři. Největší nápor zájemců pominul a tak jsem se rozhodl pokud možno odpovídat na vaše zápisy. Jestli na některý příští neodpovím, tak je to zřejmě proto, že nemám slov.

 

S chutí jsem si přečetl Vaši knížku, jsem Váš vrstevník, mnohokrát jsem se zasmál, manželka je Náchoďačka… Chci Vás upozornit na jednu drobnou chybu, na straně 336 píšete o běhu Half Ben Nevis a o této nejvyšší hoře Skotska, že má „hodně přes dva tisíce metrů". Ben Nevis má 1344 m.n.m. S pozdravem a dík za dobrou zábavu MUDr. M. Fischer

 

Jsem ročník 1932 a v Náchodě jsem žil od roku 1934 do roku 1953. Připomněl jste mně totiž některé skutečnosti, které už v Náchodě neexistují a nebo jsem na ně zapomněl. Dlouho jsem nechápal, jak jste mohl na Karláku spadnout do vody, až mě došlo, že tam tehdy tekl otevřený mlýnský náhon. …Ale já bych Vám rád sdělil jednu, snad úsměvnou nebo tragikomickou událost, která se v Náchodě kdysi stala a možná by Vás zajímala. Svým způsobem zasahuje i do přítomnosti i když k ní došlo v roce 1951 nebo 52, nepamatuji si to přesně. Nevím, jak moc jste zaneprázdněn a máte-li vůbec trochu času na povídání starého dědka, proto se Vás ptám…

Děkuji za trpělivost! Karel Radvanovský, Jaroměř.

Vážený pane Radvanovský, váš dopis mě moc překvapil, protože jsem si nemyslel, že Maléry tak brzy přečte člověk ve vašem úctyhodném věku. Vy jste je nejen přečetl, ale taky napsal výborný dopis a to ještě malým písmem… Rád přijedu… (pozn.: Všimněte si toho poděkování – prostě stará škola.)  

 

Dobrý den pane Čepelko, právě jsem dočetla Vaši knihu, kterou jsem si zapůjčila v knihovně, a skutečně jsem se válela smíchy! Popsal jste skvěle celý život! Také mám zajímavé postřehy a maléry. Poslední část knihy četl i manžel mojí sestřenice. Běhá totiž také maraton a jiné dálkové běhy. Začala jsem trénovat, a s 50 na krku jsem se zúčastnila Rodinného maratonu v Ústí nad Labem 14.9. Bylo to báječné! Mějte se krásně a určitě tvořte další "Maléry"! Helena Krejčíková

Děkuji za vaši milou zprávu. A těšte se, s během zažijete opravdu hodně malérů.

 

Ten MUDr. Dbalý, o kterém píšete na str. 200, že vám operoval hlavu, je skutečně ten Dbalý z nemocnice Na Homolce, kterého nyní vyšetřují pro obrovské podvody a obohacování, anebo jste jen použil to jméno?

Dr. Dbalý je „skutečně ten Dbalý“. Pro mne bohužel, protože já pociťuju vděčnost ke každému, kdo mi v životě velice pomohl, a to Dr. Dbalý udělal, když mě úspěšně operoval po život ohrožujícím úrazu. Současně si přeji, aby byly jeho případy správně objasněny a je-li pachatelem, ať je potrestán. Mně spravoval hlavu, když byl řadovým lékařem na neurochirurgii; ředitelem a případně zlosynem se stal později. Tak proč by nemohl umět zacelit mozkovou plenu?

 

Dobrý den. Taky mě napadá spousta historek z vlastního života, ale asi se nepřinutím to sepsat. Jak dlouho vám psaní trvalo?

To hlavní bylo hotové za tři měsíce, hlavně po víkendech. Pak už jsem jen vylepšoval a doplňoval. Přesný čas ale nevím, člověk tvoří a nedělá si statistiku. Tak jsem vám aspoň zjistil, že celá kniha obsahuje 113637 slov a celkem 686230 znaků. To vám určitě pomůže, že ano, jen upozorňuji, že to číslo je včetně mezer a o nich nevím, jestli se do autorské tvorby počítají. U někoho asi ano, protože někdy se vydávají knihy zaplněné pouze mezerami, které jsou jen překryté nějakými slovy…

 

Koupil jsem ji manželce a teď na vás trochu žárlím. Ale v dobrém. Radek

 

Vaši knížku jsem přečetla jedním dlouhým dechem. Dokonce mě manžel vyhnal z manželské postele, protože jsem se celou noc smála. S vámi! Helena L.

Milá Heleno L. Už jsem začal psát druhý díl. Smát se můžete přijít do Luční 688, 1. poschodí. 

 

Proč nepíšete jako Halina? Ta vydá knížku každý rok, má malý formát pěkně do dlaně a písmo centimetr vysoké.

Děkuji za upozornění, hned jsem si šel nějakou její knížku vypůjčit a máte pravdu. Akorát to, že by schovala svůj formát do dlaně, tedy aspoň podle její fotografie, tak to asi nemáte pravdu…

 

Taky souhlasím, že to je dobrá knížka. Vlastně kniha. proč jste ji nerozdělil do deseti menších? Měla bych se na co těšit.

Moc a moc se mi vaše kniha líbila. Budete vydávat další? Co mám podle vás dělat?

Podle mě si rychle kupte ještě jeden výtisk. Protože když ten první někomu půjčíte, už ho asi neuvidíte.

 

Jste neznámý = jediná nevýhoda vašeho dílka.

 

Dobrý den. Koupila jsem Maléry tchyni a tchánovi. A aniž by o tom věděla, koupila je druhý den moje vlastní matka mně! Co si o tom myslíte?

Že to je sen každého vydavatele. A kupte ji ještě manželovi.

 

Moc pěkná knížka, opravdu. Taky trochu píšu a tak se chci zeptat, jestli nepořádáte kurzy tvůrčího psaní?

Já zatím ne. Ale obraťte se na některého z mých žáků. Třeba takový Viewegh…

 

promiňte, ale to je vážně váš životopis?

Není to životopis. Je tam pravdivých jen 95%, zbytek jsem si vymyslel. Ale kterých je těch 5%, to je otázka, že? Už i pro mě…

 

Na otázky odpovídáme pisatelům a příspěvky po nikom neopravujeme – co kdyby to pisatel tak myslel, že?(viz naše životopysky na str. 17 Malérů)

Dobrý den. Opravdu jste mne potěšil, pane Čepelko. S takovým zájmem jsem už dlouho nic nečetla. Jen pokračujte. Zdena.

 

Nazdar Oldo. Píše ti tvá spolužačka. Proč jsi v knížce změnil jména? Myslíš, že by to po tolika letech ještě někomu mělo vadit? – Eva P. (za svobodna)

 

OMG, každý toho přece zažije kopec a nepíše o tom. Viewegh má lepší styl a tvoří postupně, co vy chcete strhnout najednou.

 

Vážený pane, přečetla jsem vaši knihu jedním dechem a blahopřeji. Skutečně je to vaše první beletrie?

 

Kamarád mi naskenoval tu příhodu s krádeží auta. Fakt dobrý. Je ještě vaše knížka někde k sehnání?

 

Dobrý den. Slyšel jsem o vaší knize a že je taky o minulých létech. Hodila by se pro mamku k narozeninám? Děkuji za odpověť.

 

Vemi nerad ti pisu,neb jsem kritiky pln. Vobalka hrozna,amaterska,text-vubec si nedelas starosti s formou,expozice neumnerne dlouhe,poenty slabe,mnoho slov a zadny vyber.Ano,zda se,ze uzsi vyber udalosi by knizce prospel,zajimave a to porovnej,ze jsi byl na vojne kousek vode mne,ja byl v Chebu,a obrovsky rozdil v pohledu na komouse atd. Jirka Sch. 

 

Ještě! Ještě!!! (Pavlína)

 

Dobrý den

 

Dobrý den. Četla jsem vaši knihu a moc jsem se bavila. chystáte něco dalšího? čtenářka Jana

 

Vážený pane Čepelko! Četli jsme vaši knížku s manželem a synem, je moc pěkná. Jenom nechápeme, proč jste „šel“ do těch mystifikací jako s tím airbalem v Itálii nebo s házením vstupenek z věže v Poličce. To jenom abyste obelstil ostatní lidi? Rodina H.

 

děkuji za výborné počtení. vzpomínala jsem spolu s vámi na ty události z našich nedávných dějin a ještě jsem se pořádfně zasmála. Zdraví Jarmila Růžičková, Kladno